آخرین مطالب وبسایت

از جدید ترین تغییرات مطلع باشید

سامانه بازدید | خرید ملک در ترکیه،قبرس و امارات

فروش ملک در ترکیه

در پی تبلیغات بسیار دولت ترکیه در مورد اعطای اقامت و شهروندی این کشور در قبال خرید ملک، بسیاری از افراد نسبت به خرید ملک یا املاکی در این کشور ترغیب شدند. اکنون قصد داریم به بررسی شرایط دریافت اقامت ترکیه در قبال خرید و فروش ملک در این کشور بپردازیم و تمام شرایط مرتبط در قانون این کشور را بررسی کنیم. اگر شما نیز قصد مهاجرت به ترکیه را داشته و یا ملکی در کشور ترکیه دارید که می خواهید آن را به فروش برسانید، تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

همچنینی بخوانید:مقایسه قیمت ملک در ایران و ترکیه

زندگی در ترکیه و محاسن آن

 

کشور ترکیه در سرتاسر دنیا یک مقصد مناسب برای افرادی است که قصد مهاجرت به خارج از کشور خود را دارند. هزینه زندگی در این کشور به نسبت بسیاری از کشورهای دنیا کمتر بوده و همین مسئله افراد را متقاعد می کند که ترکیه را برای مهاجرت و زندگی آینده انتخاب کنند. به طور کلی هزینه رفت و آمد، شاخص های انرژی مانند آب و برق و گاز و همینطور مواد غذایی و خوراکی در این کشور بسیار مناسب است. مردم این کشور نیز از لحاظ فرهنگی و همچنین سبک زندگی بسیار به مردم کشور ایران نزدیک می باشند.

قوانین فروش ملک در ترکیه

 

بر اساس آخرین مقررات تصویب شده در قانون کشور ترکیه، شما برای دریافت حق شهروندی ترکیه باید ملک مورد نظر را از یک فرد ترک خریده باشید. اما اگر پس از مدتی اقدام به فروش ملک خود به اتباع خارجی بکنید، حق شهروندی ترکیه از شما سلب خواهد شد. یعنی بر اساس قانون این کشور تنها کسانی حق استفاده از حقوق شهروندی این کشور را دارند که ملک خود را از یک تبعه ترک خریداری کرده و یا به یک تبعه ترک فروخته باشند.

همچنین در قوانین جدید این کشور شما برای اینکه بتوانید ملک خود را به فروش برسانید، باید یک گزارش اکسپرتیز از نهادها و سازمان های مربوطه تهیه کنید. گزارش اکسپرتیز یک گزارش جامع از وضعیت و ارزش روز ملک شما می باشد. روند انجام این کار به این صورت است که یک کارشناس مورد تایید دولت ترکیه، از ملک شما بازدید کرده و بر اساس موقعیت و متراژ آن، ارزش روز ملک شما را برآورد می کند. به عبارت دیگر گزارش کارشناسی معیار و ملاک اصلی برآورد قیمت ملک، مباحث مالیاتی و سایر موارد می باشد.

سامانه بازدید | خرید ملک در ترکیه،قبرس و امارات

همچنین بخوانید:خرید ملک در ترکیه قوانین 2022

یکی از مهم ترین مزایا برای سرمایه گذاران و صاحبان سرمایه در ترکیه، دریافت اقامت و حق شهروندی در ازای خرید املاکی در این کشور می باشد.  البته توجه به یک سری از نکات در این زمینه ضروری است از جمله اینکه برای دریافت اقامت ترکیه در صورت خرید ملک در شهرهای بزرگی مثل استانبول، ارزش ملک شما باید بیش از 75 هزار دلار و در شهرهای کوچک مانند آلانیا 50 هزار دلار باشد. از طرفی متقاضیان برای دریافت شهروندی ترکیه باید ملکی به ارزش بیش از 400 هزار دلار خریداری نموده و مدت حداقل سه سال از فروش آن صرف نظر نمایند. لازم به ذکر است در طی این مدت می توانند ملک خود را اجاره بدهند اما حق فروش آن را قبل از سه سال نخواهند داشت و در این صورت امتیاز شهروندی آن ها باطل خواهد شد.

همچنین بخوانید:خرید آپارتمان در ترکیه

اقدامات لازم قبل از فروش ملک در ترکیه

 

بهتر است در مرحله اول و قبل از اقدام برای فروش ملک در ترکیه، مشخص کنید که هزینه سند و مالیات ملک به عهده چه کسی است. همچنین نحوه پرداخت وجه معامله، انتقال سند و بیمه ملک و سایر هزینه های جانبی نیز باید مشخص شود. مرحله بعدی بستن قرارداد و دریافت مبلغی بعنوان بیعانه می باشد. دقت کنید که در نوشتن قرارداد تمام موارد را در نظر گرفته و به جزئیات هم توجه کنید. نکاتی مانند نحوه فسخ معامله، ضرر و زیان ناشی از آن و همچنین تاخیر در پرداخت توسط خریدار باید در این قرارداد ذکر شده باشد.

جمع بندی

 

کشور ترکیه با داشتن مزایای بسیار زیاد، یکی از مقاصد گردشگری و همچنین مهاجرت از سرتاسر دنیا می باشد. یکی از راه های گرفتن اقامت این کشور خرید آپارتمان در ترکیه می باشد. فروش ملک در این کشور نیز شامل قوانین خاصی می شود. در این مقاله سعی کردیم در مورد شرایط فروش ملک در ترکیه، نکاتی را مطرح کنیم. شما می توانید با مراجعه به وبسایت ما به آدرس aryagrouptr.com و تماس با کارشناسان و مشاوران اطلاعات بیشتری در مورد خرید و فروش ملک در ترکیه بدست بیاورید.

یک پاسخ بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.